Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın başarılarını ülkemize ve dünyaya tanıtma amaçlı bir program olan “Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi”, TAF Network buluşmaları kapsamında her yıl İstanbul’da düzenleniyor.

YFZ 2012 Boğaziçi Üniversitesi’nde,

YFZ 2013 Bahçeşehir Üniversitesi’nde,

YFZ 2015 Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ve

YFZ 2016 İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Almanya, Amerika, Avustralya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Japonya, Kanada, Kore ve Singapur’dan birçok bilim insanının konuk olarak yer aldığı zirveler, yurt dışı kariyer yolunda ilerleyen gençleri ve akademisyenleri bol etkileşimli ortamda bir araya getiriyor.

TAF Network, yurt dışındaki bilim insanlarının çalışmalarına, akademik hayatın farklı ülkelerde nasıl olduğuna ve farklı ülkelerdeki üniversitelerin eğitim sistemlerine her yıl yer veriyor.
Zirvedeki akademisyenlerin ufuk açan başarı öykülerini gençlere aktarması gerektiğine inanan TAF Network, “Beyin Göçü Değil Beyin Gücü” sloganından yola çıkmış ve bu bağlamda yurt dışında yapılan çalışmaları ülkemize ve ülkemiz gençlerine aktararak bilimi sevdirmeyi hedeflemektedir.

Katılımcıların gitmek istedikleri üniversiteden tanışmak istedikleri akademisyenlerle buluşma imkanı bulduğu Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi, katılımcılara bilgi edinme ve network imkanı sunmaktadır.